Menu Close

Projektas “AKTYVŪS-LAIMINGI-SVEIKI”

Nuo  2023 m. balandžio mėnesio iki birželio mėnesio lopšelio-darželio „Smalsutis“ priešmokyklinio ir ikimokyklinio  amžiaus vaikai  dalyvauja Sporto rėmimo fondo lėšoms finansuojamame projekte „AKTYVŪS-LAIMINGI-SVEIKI“.

Šio projekto tikslas – skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikų reguliarų fizinį aktyvumą.

Lopšelyje-darželyje tris kartus pers savaitę vyksta vaikų treniruotės, paremtos tarptautinės lengvosios atletikos federacijos rekomenduojama treniruočių programa „Kids Athletic“. Veiklose  atliekamos įvairiausios užduotys, sportiniai žaidimai, estafetės, įveikiami kliūčių ruožai ir kiti raumenų stiprinimo pratimai, kurie tiesiogiai lavina vaikų fizinius gebėjimus, gerina fizinę ir emocinę sveikatą. Veiklos atliekamos dinamiškai, įtraukiant skirtingą inventorių: vikrumo žiedus, minkštos detales, kamuolius, balansavimo priemones, barjerus ir kt. Taip pat veiklos papildomos interaktyviomis priemonėmis ( reakcijos lavinimo treniruokliais ir interaktyviomis lėkštėmis).

Treniruočių metodika, intensyvumas ir dažnis pagerins vaikų judėjimo gebėjimus, širdies ir kraujagyslių pajėgumą, koordinaciją, lankstumą, raumenų jėgą, pusiausvyrą, ištvermę ir bendrą kūno funkcinį pajėgumą. Teigiamos emocijos fizinių veiklų metu padidins pasitikėjimą savimi, savivertę ir suteiks drąsos išbandyti kitas fizinio aktyvumo formas ateityje tiek patiems vaikams, tiek su savo šeimos nariais.