Menu Close

Maitinimo organizavimas

Maitinimo organizavimas

Keičiasi maitinimo organizavimo tvarkos aprašas ugdymo ir vaikų socialinės globos įstaigose

Nuo 2016 m. sausio 1 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. lapkričio 11 d. įsakymo Nr. V-964 „Dėl maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinėse globos įstaigose tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimas. Tvarkos aprašas nustato vaikų maitinimo, vykdomo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose, šeimynose ir vaikų socialinės globos įstaigose, reikalavimus.

Kas keičiama tvarkos apraše?

Tvarkos aprašo pakeitime numatoma, kad šis tvarkos aprašas nustato keletą reikalavimų ir šeimynose. Nuo Tvarkos aprašo pakeitimo įsigaliojimo šeimynose kaip ir mokyklose bei vaikų socialinėse globos įstaigose turės būti sudarytos higieniškos sąlygos nemokamai atsigerti geriamojo vandens, nemokamai vanduo gali būti tiekiamas puodukuose, stiklinaitėse ir buteliukuose.

Tvarkos aprašo pakeitime papildytas draudžiamų tiekti vaikų maitinimui maisto produktų grupių sąrašas. Draudžiama tiekti maisto produktus, į kurių sudėtį įeina iš dalies hidrinti augaliniai riebalai. Apribotas gėrimuose cukraus kiekis – pridėtinio cukraus ne daugiau kaip 5 g/100 g. Tačiau bus sūrio ir mėsos gaminiuose leidžiamas didesnis druskos kiekis – vietoje iki 1 g/100 g galima iki 1,7 g/100 g.

Visom maitinimą teikiančiom įstaigom numatytas papildomas reikalavimas, sudaryti sąlygas kiekvienam vaikui pavalgyti prie švaraus stalo.

Vaikų socialinės globos įstaigos sudarinės valgiaraščius 10 darbo dienų laikotarpiui (švenčių ir poilsio dienomis vaikų maitinimui valgiaraščiai netaikomi, maitinimas organizuojamas pagal galimybes dalyvaujant vaikams).

Nuo 2016 m. sausio 1 d. tvarkos aprašas ir valgiaraščiai turės būti skelbiami mokyklos internetinėje svetainėje, jeigu mokykla tokią turi.

Kokie patiekalų gaminimo ir patiekimo reikalavimai?

Tvarkos aprašas nurodo, kad gaminant maistą turi būti naudojama kuo mažiau druskos ir cukraus (druskos ne daugiau kaip 1 g/100g, pridėtinio cukraus ne daugiau kaip 5 g/100g.

Kiekvieną dieną turi būti patiekiama daržovių ir vaisių. Rekomenduojama, kad vaisiai būtų tiekiami atskiro maitinimo metu.

Su karštu pietų patiekalu turės būti patiekiamos daržovės ar vaisiai arba jų salotos.

Maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo įstaigose tvarkos aprašas nuo 2016-01-01     Peržiūrėti dokumentą